Aksaray’ın Gülağaç ilçesinde faaliyet gösteren Gülağaç Aşıklı Üretim ve Pazarlama Kooperatifi bünyesinde kurulan serada, 15 kadın istihdam ediliyor. Sera, domates, salatalık ve marul üretimi yapmaktadır. Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, serayı ziyaret ederek bilgi aldı ve hasata katıldı. Kumbuzoğlu, kadınların kurduğu kooperatifin bünyesindeki serada 15 kişilik kadın istihdamının önemine vurgu yaparak, kadın girişimciliğinin tarıma olan katkısının arttığını belirtti. Ayrıca, devletin verdiği krediler, hibe ve katkıların kooperatif tarafından başarılı bir şekilde kullanıldığına dikkat çekti.