Umut Kervanı Gazze’ye umut oldu

Umut Kervanı Vakfı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Mısır’ın İsmailiyye şehrinde Gazze’ye yakın bir noktadan yapmış olduğumuz tedarikleri hızlı bir şekilde Gazze’ye doğru yola çıkardık. Bu tırlarımızın Refah sınır kapısından birkaç gün içinde resmi işlemlerinin ardından Gazze’de ki kardeşlerimize ulaştırılacağı ümidindeyiz. Zira şunu gördük ki tüm dünya müslümanları Gazze’de ki kardeşlerimize yardımları ulaştırmak için seferber olmuş durumda.

Bizim bulunduğumuz tedarik noktası olan depolarda Avrupa’dan, Pakistan’dan, Bangladeş’ten, Afganistan’dan ve kısacası ümmetin tüm renkleri oradaydı. Aldığımız bilgiler doğrultusunda şuan hergün 50-100 arası tır Gazze’ye giriş yapıyor. Bu konuda Mısır devletinin sıkıştırılması ve kapıdan geçen tırların sayısını en az 300-400 e çıkarmamız gerekir ki kardeşlerimizin günlük acil ihtiyaçları karşılansın.

Savaşın ilk gününden itibaren Gazze’de yardım çalışmalarını sürdüren vakfımız özellikle toplu yaşam alanlarında hergün binlerce kişiye sıcak aş programını organize ederek yemek ikramını gerçekleştiriyor. Bunu çok önemsiyoruz çünkü en acil ihtiyaçlardan bir tanesidir. Evleri yıkılan veya evlerini terk etmek zorunda kalan kardeşlerimizin yemek yapma durumları yok ve bu zaruri ihtiyacı karşılamak ta bizim üzerimize bir sorumluluktur.

Biz Mısır programımızda özellikle Gazze’de ki kardeşlerimizin acil ihtiyaçları olan insani yaşam malzemelerini öncelleyerek tırlarımızı Gazze’ye doğru yolculadık. Çalışmalamızda iki tır Gıda, Bir tır temizlik ve kişisel temizlik ürünleri, Bir tır battaniye ve 2 adet ambulans gönderdik. Bu yardımlarımız aralıksız olarak devam edecek.Tüm hayırseverlerimize ve bağışçılarımıza teşekkür ederiz.

Onların emanetlerini Gazze’deki kardeşlerimize ulaştırmanın sorumluluğunu yerine getirerek bir nebze de olsa hüzünlü bir sevinç yaşadık. İnşallah en kısa sürede ateşkes sağlanarak terörist israil çetesi Gazze’den çıkacak. Gazze ve Filistin özgür olacak ve bizlerde vicdan ve merhamet sahipleri olan insanlarla beraber ümmet olarak  kardeşlerimizin yanında yer alarak Gazze’yi ve Filistin topraklarının yeniden imarı konusunda da seferber olacağız ve üzerimize düşeni yapacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x